Yazılım Şirketi Meitu, Kripto Piyasasının Düşüşünden Etkilendi

Kripto para piyasasındaki son düşüşten birçok kripto odaklı şirket etkilenmiş durumda. Son olarak Hong Kong merkezli yazılım şirketi Meitu, kripto para piyasasındaki düşüş nedeniyle 2022’nin ilk yarısında 41,1 milyon ila 52,3 milyon dolar kaybetti.

Meitu, Kripto Piyasasının Düşüşünde Kayıp Yaşadı

Hong Kong merkezli yazılım şirketi Meitu, 1 Temmuz’da Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’na yaptığı başvuruda şirketin zararlarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 99,6 artarak, yüzde 154,1 artarak neredeyse iki katına çıktığını söyledi.

Bilindiği üzere kripto para piyasası son dönemde oldukça zor bir dönemden geçiyor. Özellikle lider kripto para birimleri Bitcoin‘nin (BTC) fiyatı geçtiğimiz ay 18 binin altına kadar gerilemişti. Bununla beraber Bitcoin (BTC) Haziran ayında neredeyse yüzde 38 değer kaybetmişti. Yaşanan bu durum ile beraber birçok şirkette çalışanlarını işten çıkarmaya başladı.

Son olarak belirtmek gerekirse Meitu 2021’de 940.89 Bitcoin (BTC) ve 31.000 Ethereum (ETH) satın aldı. Ancak o zamandan beri kripto satmak veya satın almak için herhangi bir hamle yapmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.