Union Bank of India, Metaverse’te Bankacılığa Başlıyor

Mumbai’de düzenlenen bir etkinliğe katılan Union Bank of India, metaverse’e adım attı. Bu kapsamda The Sandbox metaverse‘ünde Metaverse Virtual Lounge ve Open Banking platformunun açıldığını duyurdu.

Union Bank of India, Metaverse Bankacılığına Başladı

The Sandbox, popüler metaverse platformlarından biri. Sıkı bir rekabetin yaşandığı metaverse dünyasında, markalar da kendilerine uygun bir platform seçerek bu evrene giriş yapıyor. Hindistan merkezli Union Bank of India da onlardan biri. Banka, The Sandbox’te Metaverse Virtual Lounge ve Open Banking isimli bir platform açtı. Buradaki alan ilk olarak ürün bilgilerini ve videolarını sergileyecek.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, ilerleyen dönemde ise buradaki sanal şubeyi dolaşan müşteriler banka mevduatları, krediler, Devlet sosyal yardım planları ve dijital girişimler vb. hakkında bilgi alabilecek.

Financial Express‘in haberine göre, Tech Mahindra ile ortak başlatılan girişim, bankanın yenilikçi bankacılık ürünler geliştirme hedefinin bir parçası. Bu kapsamda konuşan Union Bank of India’nın CEO’su Manimekhalai, bu girişimlerin müşteri deneyimini başka bir düzeye çıkardığını söyledi. İlerleyen dönemde muhtemelen farklı sektörden birçok şirketin mağazası metaverse‘te yerini almış olacak. Bunun müşteri deneyimine nasıl katkı sağlayacağını ise yaşayarak göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.