Nftmakerss

Terra’nın Kurucu Ortağı Dolandırıcılık Suçlamalarını Reddetti

Bir zamanlar kripto para sektörünün en popüler 2 token’ının arkasındaki şirket Terraform Labs, dolandırıcılık ile suçlanmaya devam ediyor. Milyonlarca yatırımcının büyük zararlar gördüğü olayda birçok kurum ve kuruluş Terraform Labs hakkında soruşturma başlatmıştı. Son olarak Terraform Labs kurucu ortağı Daniel Shin dolandırıcılık suçlamalarını reddetti.

Terra’nın Kurucu Ortağı Dolandırıcılık İddialarını Yalanladı

Kripto para dünyasının en büyük çöküşlerinden birisi olarak kabul edilen LUNA ve UST, arkasında milyonlarca yatırımcıyı zor durumda bıraktı. Devamında ağı yeni bir güncelleme ile iki farklı ağa ayıran Terra’nin yeni token’ı LUNA 2.0 ise yatırımcıların zararını neredeyse hiç karşılayamadı.

Bunun üzerinde bu olayların bir dolandırıcılık olduğu iddiası gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Ancak Terraform Labs’in kurucu ortağı Daniel Shin’e göre Blockchain üzerindeki algoritmada herhangi bir kusurun farkında olmadıklarını söyledi.

Terraform Labs’ın kurucu ortağı Daniel Shin, yatırımcıların dolandırıcılık ve mali düzenlemeyi ihlal suçlamalarını da reddetti. Shin, Financial Times‘a verdiği bir demeçte şu ifadelere yer verdi:

“Ödeme sistemini Blockchain teknolojisiyle yenilemek istediğimiz için aldatma niyeti yoktu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.