Solana’dan (SOL) İşlem Ücreti için Rahatlatan Açıklama

Blockchain sektörü tüm hızıyla gelişimini sürdürürken yeni nesil teknolojiler de ağlara entegre edilmeye devam ediyor. Solana ise verimliliği artırmaya odaklandığı yeni ağ yükselmesi ile yeni bir ücretlendirme modelini hayata geçiriyor. Kullanıcılar ise bu yeni modelin işlem ücretlerini artıracağından endişeli. Ancak Solana kurucu ortağına göre bu gerçekleşmeyecek.

Solana (SOL) Güncellemesi İşlem Ücretlerini Çok Etkilemeyecek

Blockchain ağı, yapısı gereği oldukça verimli, hızlı ve ucuz bir ağ. Ancak bu avantajlar yakın döneme kadar ağın sürekli olarak çökmesi ile sonuçlanıyordu. Birçok kez spam saldırısı altında kalan ağ, ek olarak üst üste çok fazla işlemin (saniyede 6 milyon) bitmesi sonrası duraksamalar ile karşı karşıya kalıyordu. Öyle ki en son yaşanan ağ duraksamasında bireysel node trafiği 100 Gbps oranını aştı.

Solana kurucu ortaklarından olan Anatoli Yakovenko, v1.10.25 Solana ağ güncellemesinin ilk kullanıma sunulmasının ardından bu yeni ücret önceliklendirme yaklaşımının nasıl çalıştığını açıklayan bir Twitter ileti dizisi yazdı. Yükseltmenin ağın dengelenmesine nasıl yardımcı olabileceğine dair detayları paylaşan Yakovenko, ağın işlem ücretleri kısmında fark yaşamayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.