SEC, Grayscale’in Bitcoin ETF Teklifini Reddetti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in GBTC’yi Bitcoin ETF’ye dönüştürme teklifini değerlendirdi. SEC, yaptığı açıklamada Grayscale’in Bitcoin ETF teklifini reddettiğini açıkladı.

Grayscale’in GBTC’yi Bitcoin ETF’ye Dönüştürme Teklifi Reddedildi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yaptığı son açıklama ile Grayscale’in GBTC’yi Bitcoin ETF’ye dönüştürme önerisini reddettiğini duyurdu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, başvuruda tekrarlanan uzatmalardan sonra Grayscale’in Bitcoin Trust’ının (GBTC), Bitcoin ETF’ye dönüştürülmesi teklifi için ret emri yayımladı.

Mayıs 2022’de dünyanın en büyük Bitcoin fonunu yöneten varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin ETF önerisinin onaylanması için SEC ile bir toplantı yapmıştı. SEC bu kararı ile henüz bir spot-bitcoin ETF’sinin listelenmesine izin vermemiş oldu. SEC tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bu emir, 1 No’lu Değişiklik ile değiştirildiği şekliyle önerilen kural değişikliğini onaylamamaktadır. Komisyon, NYSE Arca’nın teklifinin Borsa gereksinimleriyle tutarlı olduğunu göstermek için Borsa Yasası ve Komisyonun Uygulama Kuralları kapsamındaki sorumlulukları karşılamadığı sonucuna varmıştır. Ulusal menkul kıymetler borsası kurallarının, ilgili kısımda, “dolandırıcılık ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek için tasarlanmasını” ve “yatırımcıları ve kamu çıkarlarını korumak için” olması gerektiren Yasa Bölüm 6(b)(5).”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.