PayPal’ın Rakibi Checkout USDC Ödemelerini Başlattı

Online para gönderme platformu PayPal’a alternatif olarak hizmete başlayan Chechout.com yeni hizmetini duyurdu. Şirket tarafından yapılan son açıklama ile birlikte Checkout.com, kripto ödemelere destek veren en yeni ödeme uygulaması oldu.

Checkout Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor

Popüler fintech şirketi Checkout.com, müşterilerin dijital para ödemelerini kabul eden en son finansal hizmet şirketi oldu. CNBC haberine göre, Checkout.com, büyüyen müşteri listesinin ikinci en büyük stablecoin konumunda olan USD Coin’i (USDC) kullanarak ödeme kabul etmelerine ve ödeme yapabilmelerine imkân vereceğini belirtti.

Şirket, müşterilerin bir ödeme yöntemi olarak USDC’yi kabul etmesini kolaylaştırmak amacıyla, kripto para güvenlik sağlayıcısı olan Fireblokcs ile birlikte çalışmayı önerdi. Konu hakkında açıklama yapan Checkout.com kripto stratejisi başkanı Jess Houlgrave, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni hizmetimiz bir zorunluluktan doğdu. Çünkü müşteriler geleneksel finans kurumlarının çalışmadığı hafta sonlarında ödeme gönderemiyor. Yeni hizmetimiz müşterilerimiz her an her gün işlem yapılmasına imkân sunuyor. Son olarak 40 milyar dolar finansal değere sahip olan Checkout.com, PayPal ve Stripe gibi şirketlerin önemli rakipleri arasında yer alıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.