YENİ KRİPTO – FORMULA 1 ORTAKLIKLARI, F1 MONACO GP’DEN ÖN PLANA ÇIKTI

Kripto topluluğu, NFT ve fan tokenlerinden uzun süren ortaklıklara kadar F1 ortamını çeşitli yollarla desteklemeye devam ediyor. Kripto tüm dünya geneline yayılmış durumda ve Formula 1 (F1) de bu yayıldığı alanlardan biri konumunda bulunuyor.

Monaco Grand Prix 2022’de F1’in en hızlı pit ekibi Oracle Red Bull Racing (ORBR)’nin, ORBR’nin Tezos blockchaininde basılan 2022 NFT koleksiyonunu piyasaya sürmek adına kripto borsası Bybit ile ortaklık anlaşması yaptığı görüldü . Sınırlı sayıda üretilen söz konusu NFT koleksiyonu, teklif sahiplerinin Red Bull’un geçmiş, bugün ve geleceğinin çeşitli yönlerini temsil eden dijital koleksiyonları topladığı bir açık artırma yoluyla yatırımcılara, F1 severlere sunuluyor.

Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, iki sektör arasındaki ortaklıkların, genç yatırımcıları F1 hayran kitlesine çektiği için F1’in kriptoyla ortak bir ilişkisi olduğunu ifade etti ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Normların meydan okuyucusu Formula 1’in kriptoyla entegrasyonu gerçekten güzel görünüyor. Şahit olduğumuz durum da çok büyük bir birleşim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.