NFTMAKERSS

Square Enix, NFT Kararında Geri Adım Attı

Japonya merkezli oyun stüdyosu Square Enix, Blockchain yeniliklerine ve NFT’ye ilgi duyduğunu her fırsatta açıklamıştı. Yapılan son açıklama, şirketin NFT konusunda geri adım attığını gösteriyor.

Square Enix Artık Blockchain ve NFT’lere Yatırım Yapmayacak

Blockchain yenilikleri ve NFT’ler son dönemin popüler konuları oldu. Bu konularda pek çok ünlü isim ve ünlü şirket yatırımlar yaptı. Özellikle oyun stüdyolarının dikkatini çeken Blockchain ve NFT’ler uzun bir süre tartışıldı. Fransa merkezli oyun stüdyosu Ubisoft’un NFT endüstrisine giriş yapmasıyla birlikte pek çok oyun stüdyosu NFT endüstrisini yakından takip etmeye başladı.

Square Enix bu yılın başlarında NFT ve Blockchain’e giriş yapacağını sıkça dile getirirken, şirket son açıklamasında, NFT’lerden uzaklaşmaya başladığını açıkladı. Mayıs ayının başlarında en büyük markaları olan “Tomb Raider”, “Deus Ex”, ve “Legacy of Kain” gibi 50’den fazla oyunu, bununla birlikte Square Enix’in Eidos-Montréal, Square Enix Montréal ve Crystal Dynamics oyun stüdyolarını satmıştı. Şirket ilk başta bu satışların Blockchain ve NFT alanı için yatırım amaçlı olduğunu söylese de şirketin son sunumunda, elde edilen gelirlerin Blockchain ve NFT alanlarında kullanılmayacağını bunun yerine yatırımların oyun geliştirme yeteneklerini geliştirmek için kullanılacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.