Solana, NFT Satış Hacmi 2 Milyar Doları Aştı

NFT sektöründeki yükseliş hızla artmaya devam ediyor. Her ne kadar NFT konusunda Ethereum liderliğini korusa da rakipleri hızla liderliğe yaklaşıyor. Son verilere göre; Solana Blockchain ağındaki NFT satışları, 2022 yılının Ocak ayında toplam 2 milyar dolarlık hacmi aşmış durumda.

Solana, NFT Satış Hacim Rekoru: 2 Milyar Dolar

Solana, tüm zamanların NFT satış hacmine göre en büyük Blockchain ile ilgili yeni gelişmeleri ile beraber en iyi akıllı sözleşme destekli platformlar arasındaki yeri için savaşmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere Solana’nın Blockchain ağındaki NFT’leri, 2021’in ikinci yarısında Ethereum‘un aşırı derecede yüksek işlem ücretleri yaşadığı için popülerlik kazanmaya başladığını söyleyebiliriz.

Solana Satış Hacminin Artmasına Sebebi Ne? 

Özellikle işlem ücretleri konusundaki avantajı nedeniyle Ethereum ağından sonra birçok kişinin tercih ettiği ağ olarak görünen Solana, NFT satış hacmi ile de bunu ortaya koydu.

Elde edilen son verilere göre, Solana ağındaki NFT satışları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Solana, son olarak 2,35 milyar dolarlık NFT satış hacmine ulaştı ve kendi rekorunu kırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.