SOLANA GELİŞTİRİCİLERİ İÇİN BEKLENEN DESTEK

Blockchain sektörünün hızla gelişmesi ile birlikte birçok yeni ürün de piyasaya sürülmeye devam ediliyor. Özellikle şirketlerin ilginin artması ile birlikte hem geliştirici toolkit‘leri de artmış durumda. Son olarak en popüler Blockchain toolkit’lerinden birisi olan Alchemy, Solana için betasını duyurdu.

Alchemy, Solana Geliştiricileri için Toolkit Desteği Getiriyor

Kendisini Web3’ün Amazon Web Servisleri olarak şekillendiren bir şirket olan Alchemy, Perşembe günü Solana için bir dizi geliştirme aracı başlattığını duyurdu. Aktif olarak başta Ethereum olmak üzere Flow, Arbitrum ve Polygon‘a geliştirici desteği sunan şirket, son olarak Solana için de beta desteğini duyurdu.

Konu hakkında konuşan Alchemy Kurucu Ortağı Nikil Viswanathan şu ifadelere yer verdi:

“Alchemy’nin Solana desteği getirmesi, insanların Solana’da üzerinde uygulama geliştirme kapasitesini önemli ölçüde artıracak”

2020 yılında iki Stanford mezunu tarafından kurulan Alchemy, adını Blockchain üzerinde işlem yazma ve Node barındırma gibi yaygın Web3 görevlerini basitleştiren geliştirme araçları geliştirerek duyurdu.

Son olarak Solana’nın halihazırda NFT pazar yeri Magic Eden ve fitness uygulaması Step’n dahil olmak üzere bazı Web3 hitlerine ev sahipliği yaptığını belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.