Piyasanın En Popüler ve En Pahalı NFT Koleksiyonları

NFT ekosisteminde büyük bir popülerlik yakalamayı başaran projelerden biri olan Bored Ape Yacht Club, tüm zamanların en ikonik NFT koleksiyonlarından biri. 2021’de piyasaya sürülen koleksiyon, maymun görünümünde tasarlanmış 10.000 Ethereum tabanlı NFT’den oluşuyor.

Listemizin ikinci sırasında bir diğer popüler koleksiyon CryptoPunk yer alıyor. Bugün bildiğimiz birçok NFT koleksiyonlarının önünü açan proje, New York merkezli yazılım firması Larva Labs Studio tarafından 2017 yılında hayata geçti.

Mutant Ape Yacht Club, bir Ethereum NFT projesi olarak karşımıza çıkıyor. Bored Ape Yacht Club’daki sıkılan maymunların mutasyona uğramış hali olan bu ilgi çekici koleksiyon, 20.000 tane benzersiz mutant maymundan oluşuyor.

Azuki, anime ve doğu çizgi film dünyasında gelişen külttlerden esinlenen popüler bir NFT koleksiyonu. Animelerden ilham alan 10.000 benzersiz karakteriyle Azuki, bugüne kadarki en değerli NFT koleksiyonları arasında yer alıyor.

En popüler NFT koleksiyonları listesinde son sırada ise Clone X var. Clone X, anime ve doğu popüler kültürüne dayanan bir başka koleksiyon. Takashi Murakami isimli sanatçı tarafından 3D tabanlı avatar NFT’leri olarak oluşturulan bu koleksiyon, birçok deri ve cilt hastalığına da farkındalık oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.