PİYASA DÜŞTÜ, GÖZDE ALTCOİNLER REKOR KAYIPLAR YAŞATTI

Kripto para piyasasının bugün, yeni bir düşüş yaşamasının ardından gözde altcoin’ler de rekor kayıplar kaydetti. “Ethereum katilleri” olarak adlandırılan Solana ve Avalanche bu altcoin’lerden bazıları oldu.

CoinMarketCap verilere göre, Ethereum (ETH) ve diğer altcoin’ler, piyasa lideri olan Bitcoin’in büyük oranlarda düşüş yaşamasının ardından çakıldı.  Çeşitli varlıklar değer kaybetmeye devam ederken, altcoin’lerin çoğu %3 ila %15 oranları arasında değişen kayıplar gördü. En iyi DeFi, gizlilik ve Web3 kripto para birimleri önemli kayıplar yaşadı. Apecoin (APE) son 24 saatte %10’un üzerinde düşüş yaşayarak yatırımcılarını üzdü.

Satış baskısının ortasında Bitcoin, altcoin’lerden daha az ciddi bir düşüş yaşarken 28,000 dolarda bulunan önemli destek noktasının üzerinde tutunmayı başardı. 

Gözde altcoin’lerden rekor kayıplar

“Ethereum katilleri” olarak adlandırılan Layer 1 projesi Solana ve Avalanche, gerilemenin bir sonucu olarak çok büyük kayıplar yaşadı.

Hızlı ve düşük maliyetli işlemleri nedeniyle muhtemelen Ethereum’un en büyük rakibi olan Solana, bugünkü satış hareketleri sonucunda 43,10 dolara kadar düştü. Bu, 6 Kasım 2021’de 260 dolara ulaşmasının ardından %83,23’ten fazla bir değer kaybı yaşadığı anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.