OpenSea’nin Gas Ücreti Odaklı Seaport Geçişi Tamamlandı

NFT sektörü her ne kadar 2022’nin başıdaki ivmesini kaybetse de küresel olarak büyümeye devam ediyor. Son dönemde birçok şirket, NFT odaklı çalışmalarını duyururken yeni projelerin sayısı da hızla artmaya devam ediyor. Ancak NFT’ler söz konusu olduğunda akla ilk gelen ağlardan olan Ethereum‘un Gas sorunları da devam etmekte. OpenSea ise bu ücretleri indirmek için geliştirdiği yeni protokolü Seaport geçişini tamamladı.

OpenSea’nin Seaport Geçişi Gas Ücretlerini Yüzde 35 Düşürmeyi Hedefliyor

Ethereum Blockchain ağı, sahip olduğu Proof of Work konsensüs mekanizması sebebiyle 20 TPS’lik bir işlem hızı sunuyor. Bu hız ne yazık ki küresel olarak en aktif NFT ve DeFi ağlarının önde gelen bir ağ için oldukça yavaş. İşlemler yavaş olduğundan yüksek gas ücretleri çıkabilmekte.

Şirket, Seaport protokolü ile kullanıcıların gas ücretlerinin yaklaşık yüzde 35 oranında tasarruf sağlayabileceğini söylüyor. Ek olarak bu entegrasyon, artık OpenSea‘nin daha önce aldığı tek seferlik “kurulum ücretini” gerektirmeyecek. NFT pazarı bu entegrasyonun yıllık işlem ücretlerinde 460 milyon doların üzerinde tasarruf sağlayacağını tahmin ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.