OpenSea Çalışanına NFT’lerde Bilgi Sızdırma Suçlaması

NFT pazar yeri olan OpenSea ilginç bir dava ile karşı karşıya. ABD’de bir OpenSea çalışanına, NFT’lerde içeriden bilgi alışverişi yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

OpenSea Çalışanına NFT’ler Hakkında Bilgi Ticareti Yaptığı Gerekçesiyle Soruşturma Açıldı

Manhattan’daki ABD savcıları, bugün değiştirilemez token olarak isimlendirilen NFT’lerin alım satımının yapıldığı en büyük NFT pazar yeri olan OpenSea’de çalışan bir ürün yöneticisine içeriden bilgi alışverişi yaptığı iddiasıyla soruşturma açtığını duyurdu.

OpenSea çalışanı olduğu belirtilen Nathaniel Chastain, OpenSea’nin ana sayfasında gösterime çıkacak olan NFT’ler hakkında içeriden bilgi aldı. Chastain aldığı bu gizli bilgilerle 45 NFT’yi gizlice satın aldı ve daha sonrasında bu NFT’ler için ödediği tutarın üzerine iki ila beş katı kar ekleyerek NFT’leri yeniden satışa sundu. Manhattan Federal Mahkemesi’ne sunulan bu iddianameye göre Chastain, bu eylemi Haziran 2021 tarihinden Eylül 2021 tarihine kadar gerçekleştirdi. Chastian bu alım satımları platform üzerinde anonim hesaplarla gerçekleştirdi. Chastain iddianamede elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama ile suçlandı. Konu hakkında şimdiye kadar savcılık ve OpenSea detaylı bir açıklama yapmadı.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.