Netflix Love, Death + Robots İçin NFT Avı Başlattı

Netflix’in kısa bir süre önce üçüncü serisini yayımladığı animasyon dizisi Love, Death + Robots için seyircilerle etkileşim kurmak adına yeni bir adım attı. Netflix, kendi dizisi için NFT avı başlattı.

Love, Death + Robots NFT’leri Şimdilik Belirli Bölgelerde Alınabiliyor

Ünlü yönetmen David Fincher imzalı Love, Death + Robots dizisinin hem sosyal medya hesaplarına hem de dizinin bölümlerine yerleştirilen dokuz adet QR kodu bulunuyor. İzleyiciler bu QR kodları okutarak OpenSea hesaplarına görünecek bir NFT’ye erişebilecek. Netflix bu NFT’leri şimdilik bir MetaMask cüzdanı ya da Coinbase hesabı aracılıyla ABD’li kullanıcılar tarafından kullanılacağını belirtti. Kullanıcılar QR kodu okutarak elde ettikleri NFT’leri basmak için gas ücreti ödemek zorunda.

Netflix’in OpenSea hesabına göre NFT’lerin taban fiyatı haberin yazımı esnasında 0,003 Ethereum (ETH) ya da 6 dolar gibi bir tutara tekabül ediyor. Yeni sezonun Netflix’te yayımlanmasının ardından 27.200 civarında NFT bulunuyor. Son olarak Netflix’in kripto, web3 ve Blockchain alanında resmi bir planı bulunmuyor. Netflix’in 2022 yılının ilk yarısında 200.000 abone kaybetmesinin ardından, şirket 150 kişi ile yollarını ayırmıştı. Şirketin temmuz ayında açıklanması beklenen ikinci çeyrek raporlarında da 2 milyon ücretli abone kaybedeceği düşünülüyor. Netflix’in bu sebeple seyircilerle etkileşimde bulunmak için yeni NFT projelerine de yeşil ışık yakması bekleniyor. Şirket değer kazanmak için çeşitli etkinlikler yapacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.