MetaMask Üzerinde Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Kripto cüzdan sağlayıcısı olan MetaMask üzerinde kullanıcıları etkileyebilecek bir güvenlik açığı tespit edildi. Keşfedilen bu güvenlik açığı ile kullanıcıların yatırımlarının tehlike altına girebileceği açıklandı.

MetaMask Güvenlik Açığı Web Kripto Cüzdanlarını Etkiliyor

Blockchain güvenlik firması Halborn tarafından keşfedilmiş olan bu güvenlik açığı, kötü niyetli kişilerin kullanıcıların varlıklarını ele geçirmesine neden oluyor. Halborn bu güvenlik açığının MetaMask kullanıcılarının küçük bir bölümünü etkileyebileceğini belirtti. Güvenlik açığından etkilenen kişilerin olup olmadığı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. MetaMask üzerinde bulunan bu güvenlik açığı, birkaç web kripto cüzdanını etkiliyor ve kötü niyetli kişilerin kişisel bir bilgisayardan gizli bir kurtarma ifadesi çıkarmasına imkan tanıyor.

Güvenlik açığının küçük bir kullanıcı kitlesini etkilemesinin nedeni ise üç koşulu sağlaması olarak belirtiliyor. Bu koşullar ise, şifrelenmemiş bir sabit sürücü kullanan, kullanıcının MetaMask web uzantısından gizli kurtarma ifadesini güvenliği ihlal edilen bir cihaza aktarılması veya güvenliği bulunmayan bir bilgisayar üzerinden kripto cüzdan uzantısına sahip olunması ve son olarak içe aktarma işlemi esnasında “gizli kurtarma ifadesini göster” onay kutusunun işaretlenmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.