Kripto Toplulukları için Discord’a Rakip: Nansen Connect

Kripto para sektörü oldukça büyük bir ekosisteme sahip durumda. Binlerce projenin milyonlarca kullanıcısı ve topluluğu bulunuyor. Yeni çıkan projelerin ilk öneliki hedefi topluluk oluşturmak olurken, gelişmiş projeler ise topluluk gelişimlerini hızlandırıyor. Bu konuda ise iki platform öne çıkıyor. Twitter ve Discord. Ancak Discord’a yeni bir rakip geliyor. Öyle ki Blockchain odaklı analiz şirketi Nansen, yeni uygulaması ile pastadan bir dilim almak istiyor.

Discord’a yeni Rakip: Nansen Connect

Kripto para topluluklarının olmazsa olmazı olan Discord, birçok projenin haberleşme kanalı görevini üstleniyor. Özellikle NFT ve yeni token airdrop’larında sık sık kullanılan platform, pazarın oldukça büyük bir kısmına hakim durumda. Bu alandaki açıklığı göre Nansen ise ‘Nansen Connect‘ ile rekabete adım atıyor.

Şirket, kullanıcıların bir kripto cüzdanıyla oturum açmasına ve ardından kripto varlıklarına ve doğrulanabilir şekilde sahip oldukları NFT‘lere göre gruplara bağlanmasına izin veren yeni bir mesajlaşma uygulaması geliştirdi. Bu sayede kullanıcılar direkt olarak etkileşim kurabilecekler.

Ek olarak açıklamalara göre Connect‘in Beta sürümü, öncelikle profil resmi (PFP) topluluklarına ve kullanıcılarına, ayrıca etiket tabanlı topluluklara ve uçtan uca şifreli doğrudan mesajlara odaklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.