Kanye West’in Yeezus Markası, NFT Odaklı Ticari Marka Başvurusu Yaptı

NFT sektörünün gelişme kaydetmesi ile beraber hedef kitleleriyle etkileşim kurmanın yeni yollarını arayan kullanıcılar, markalar, kuruluşlar ve kurumlar tarafından giderek daha fazla NFT odaklı ticari marka başvuruları yapılıyor. Bu kez ticari marka başvurusunda bulunan isim Kanye West’in Yeezus markası oldu. Kanye West’in Yeezus markası, NFT alanına olası bir geçişi gösteren 17 ticari marka başvurusunda bulundu.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi aracılığıyla erişilebilen uygulamalar, blockchain tabanlı NFT’leri, varlıkları, para birimleri ve token’ları içerdiğini belirtmek gerekir.

West, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne Blockchain temelli para birimleri ve dijital sanat içeren çevrimiçi perakende mağaza hizmetleri için ticari marka başvuruları yaptı.

Ünlü NFT projeleri ve destekleri giderek daha popüler hale geldikçe, ticari marka başvuruları ünlülerin ilgisini çekmeye ve ilk talepte bulunması için yaygın bir yol haline geldi. Nisan ayında, futbol harikası David Beckham üç metaverse ve NFT ile ilgili ticari marka başvurusunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.