Hyundai Card, İlk NFT Pazar Yerini ve Cüzdan Hizmetini Başlatıyor

NFT sektörünün hızlı bir şekilde büyümesi ile beraber bu alandaki çalışmalar da artış göstermeye başladı. Bunun yanında hemen hemen her alandan şirket NFT sektörüne adım atmış durumda. Bu kez Koreli otomotiv devi Hyundai’nin kredi kartı kolu olan Hyundai Card’tan bir hamle geldi. Hyundai Card, Güney Koreli teknoloji girişimi Like Lion ile NFT pazar yerini başlatmak için ortaklık kurduklarını duyurdu.

Söz konusu duyuru Hyundai Card‘ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Hyundai Card, NFT Pazar Yeri için Like Lion ile Ortak Oldu

Koreli kredi kartı şirketi Hyundai Card yakında bir NFT pazar yeri ve cüzdanı piyasaya süreceğini duyurdu. Söz konusu bu pazar yeri için Modern Lion adlı ortak girişim ile iş birliğine gidildi. Bu iş birliği ile Lion, Hyundai Card’ın varlıklarına dayalı NFT’leri basacak.

Hatırlatmak gerekirse Hyundai Motor ve Like Lion, bu yılın Nisan ayında OpenSea’de sınırlı sayıda MetaKongz NFT koleksiyonunu piyasaya sürmüştü. Bunun yanında Hyundai Motor Company, Mayıs ayında da kişinin zaman ve mekanın ötesinde özgürce hareket edebileceği kavramsal bir evren olan Metamobility teması altında kendi NFT koleksiyonunu da piyasaya sürmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.