Hindistan Merkez Bankası’ndan Sert Kripto Açıklaması

Kripto para birimlerine getirdiği sert uygulamalarla gündeme gelen Hindistan’dan bu kez konuyla ilgili sert açıklama geldi. Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das, kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Hindistan Merkez Bankası: Kripto Paralar Açık Bir Tehlikedir

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto paraların açık bir tehlike olduğunu ve bu durumun ulusal makamların sert yaklaşımlarını garanti ettiğini belirtti.

25. Finansal İstikrar Raporunda (FSR) konuşan Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto paraların sadece spekülasyon olduğunu söyledi.

Merkez bankası ayrıca, kripto varlık piyasaları ile düzenlenmiş finansal sistem arasındaki bağlantılar gibi piyasada çeşitli güvenlik açıklarının olduğunu da belirtti. Raporda, şu ifadeler yer aldı:

“Yükselen enflasyonist baskılara yanıt olarak para politikasının agresif bir şekilde sıkılaştırılması, küresel likidite koşullarında büyük bir değişimin habercisidir ve küresel finansal akışları etkilemeye başlamıştır.”

Sık sık kripto paralar hakkında açıklamalarda bulunan Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, yatırımcıları kripto para alım satımına karşı uyarmıştı. Das, kripto para birimlerinin ekonomide büyük finansal istikrar riskleri oluşturduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.