Google Verilerine Göre, “NFT” Aramaları Yüzde 70 Düştü

Kripto para piyasasında son zamanlarda yaşanan düşüş NFT‘leri de etkiledi. Öyle ki bu durum “NFT” Google aramalarına da yansıdı. Google’ın arama trendleri, NFT’ye olan ilginin yüzde 70 oranında düştüğünü gösteriyor.

NFT’lere İlgi Mayıs Ayında Azaldı

NFT’ye ilgi mayıs 2022’de en düşük seviyelere indi. Google Trends‘ten alınan verilere göre, dünya genelindeki insanların NFT ile ilgili konulara ilgisi azaldı.

“NFT” terimi ocak 2022’de ulaşılan 100’lük değerden mayıs ayı itibariyle 26 değerine düştü. Yani o zamandan bu zamana yüzde 74’lük bir düşüş yaşandı.

Ocak 2022’de, büyük NFT pazar yerlerinin aylık hacimleri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16,54 milyar dolara ulaşmıştı. Mayıs ayının son günlerinde, toplam aylık hacim yaklaşık 4 milyar dolara düştü. Ocak hacmine göre yüzde 75’lik bir düşüşe denk geliyor.

Ocak ayının NFT aramalarının yükselişe geçmesine katkıda bulunan NFT’ler ise Bored Ape Yacht Club (BAYC), Mutant Ape Yacht Club (MAYC) ve Axie Infinity oldu.

BAYC NFT satış hacmi ocak ayından bu yana yüzde 41 düşüşle 200 milyon dolar civarında.

Mayıs ayında Axie Infinity’nin toplam satış hacminde yüzde 94 düşüş kaydedildi. Ocak ayında 126.49 milyon dolar olan Axie Infinity satış hacmi, mayıs ayında 6,6 milyon dolara düştü. MAYC ise 252.33 milyon dolardan 163,96 milyon dolara düştü. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.