eBay İLK NFT KOLEKSİYONUNU PİYASAYA SÜRDÜ

Coindesk‘e göre popüler e-ticaret platformu eBay, Tezos tabanlı NFT platformu OneOf ile ortaklık kurarak hokey temalı ilk NFT koleksiyonunu yayınladı.

Genesis ismiyle oluşturulan NFT koleksiyonu, Sports Illustrated dergisinin kapağında yer alan sporcuların 3D, animasyonlu görüntülerini ve NHL efsanesi Wayne Gretsky’nin tokenize koleksiyon öğelerini içeriyor.

NFT koleksiyonu, Gretsky’nin Sports Illustrated dergi kapaklarından esinlenen hareketli görsellerini içeriyor. Dört nadirlik kategorisine ayrılan koleksiyonda yeşil kategoride 299, altın kategoride 100, platin kategoride 99, elmas kategoride ise 15 NFT üretilecek.

Koleksiyon şu anda eBay’in pazar yerinde satılıyor. 1.500 dolara satılan elmas, 100 dolara satılan platin ve 25 dolara satılan altın kategorisinden NFT’lerin ise tamamı çoktan tükenti.

eBay’in duyurusuna göre yeni NFT koleksiyonu, çevreye odaklanan NFT platformu OneOf iş birliğinde geliştirildi. OneOf, sürdürülebilir NFT koleksiyonları sunabilmek için birden çok “enerji bakımından verimli blockchain ağını” destekliyor.

eBay, NFT listelemelerini 2021 ortalarında başlatsa da, pazar yerinde satışları destekleyecek blockchain teknolojisini entegre etmemişti.

Ethereum ölçeklenme platformu Polygon’da üretilen yeni NFT’ler, OneOf’da ikinci el olarak alınıp satılabilecek.

eBay yetkilisi Dawn Block konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

NFT’ler ve Blockchain teknolojisi kendi alanında devrim yaratıyor. Bu teknolojiler insanlar için yatırım fırsatı olarak görülüyor. OneOf ile kurduğumuz ortaklık sayesinde, yeni nesil koleksiyoncular için NFT’ler üretiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.