Binance CEO’su uyardı: “Birçok kişinin bilgileri sızdırıldı!”

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, 1 milyardan fazla kişinin sızdırılmış kişisel bilgilerinin artık dark web’de satılık olduğuna dair bir uyarı yayınladı. CZ, sızdırılan bilgilerin isimler, ulusal kimlik, adres, polis ve tıbbi kayıtlar gibi ayrıntıları içerdiğini ve bir Asya ülkesinden olduğunu söyledi. CZ, Binance’in potansiyel olarak etkilenen kullanıcıları korumak için güvenlik doğrulamasını artırdığını belirtti.

Büyük veri sızıntısı

Bir çevrimiçi forumda anonim bir gönderide, ChinaDan adlı bir kişi veya grup, Şanghay Ulusal Polisi veri tabanının saldırıya uğradığını iddia etti. Hacker, CZ’nin belirttiği gibi, 1 milyar kişi hakkında 23 TeraByte değerinde bilgiye sahip olduğunu iddia etti. Hacker, şu anda 191.000 doların üzerinde bir değere sahip 10 Bitcoin’lik bir fiyat istedi. Birçoğuna göre, istenen fiyat değerine kıyasla oldukça düşük.

CZ, satışa çıkarılan bilgilerden bahsetti

Binance CEO’su CZ, ismini vermek istemediği ancak Asya’da olduğunu belirttiği bir ülkede, 1 milyar kişinin kişisel bilgilerinin, devlet dairelerindeki bir güvenlik boşluğundan dolayı sızdırıldığını ve dark web’de satışa çıkarıldığını söyledi.

Bu yılın başlarında Binance, Ulusal Siber Adli Tıp ve Eğitim İttifakının bir parçası olan ilk kripto para birimi şirketi oldu. NCFTA, 2 milyar doların üzerinde kaybı önlediğini iddia ediyor. Daha önce Binance, kötü niyetli bir grup olan FancyCat’in kaldırılmasında önemli bir rol oynamıştı.

Binance CEO’su, ihlalden potansiyel olarak etkilenen tüm kullanıcıları korumak için güvenlik doğrulamalarını artırdıklarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.