AliBaba NFT Araçlarını Piyasaya Sürüyor

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından olan Alibaba Group’un bir yan ürünü olan Alibaba Cloud, NFT’ler için yeni araçlar sunmaya başladı. Teknoloji şirketi internet sitesi barındırma ve içerik yönetimi de dahil olmak üzere NFT pazarları inşa edilecek.

AliBaba Blockchain Yeniliklerine Sıcak Bakıyor

NFT’ler son zamanların en popüler konularından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Alibaba Cloud, bu tokenleri konser biletlerini, faturalar da dahil olmak üzere pek çok farklı dijital varlıklar için benzersiz ögelerin gerçekliğini temsil edilebileceğini açıkladı. NFT’ler yeri doldurulamaz olduğundan NFT sanatçılarının ürünlerinden de para kazanmasına yardımcı oluyor.

Alibaba bloğuna göre, büyük kitle segmentleri, meta veri deposunun sunabileceği olasılıkları tam olarak benimsemekten şüphe duyuyor. Ancak yapılan son ankete göre Z kuşağının yüzde 38 gibi büyük bir kısmı metaverse’in büyük bir şey olduğunu ve gelecek on yılın önemli bir konusu olacağını söylüyor. Son olarak Çin’in en büyük şirketi Alibaba, NFT ve Blockchain yeniliklerine odaklanırken, Çin’in bu alanlardaki kısıtlamaların şirketlerin politikalarını nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.