MicroStrategy’de bilanço ağırlaştı: Hisse senetlerinde de düşüş yüzde 25!

Bitcoin’deki düşüş ardından gözler kurumsal şirketlere çevrildi. Bu anlamda aklımıza ise ilk olarak MicroStrategy geliyor. Şirketin yaşamış olduğu kayıp ciddi boyutlara tırmandı.

Bilançosunda devasa bir Bitcoin pozisyonu oluşturan Business Intelligence firması MicroStrategy (NASDAQ: MSTR), varlıklarının değerinin %25 oranında düştüğünü gördü.

Şirketin CEO’su Michael Saylor liderliğindeki firma, 31 Mart itibarıyla mevcut ortalama fiyatı 30.700 dolar ile Bitcoin tutuyor. İlk alım ise Ağustos 2020 yılında başlamıştı. Son dört gündeki acımasız bir piyasa düzeltmesinin ortasında, BTC fiyatı 22.000 doların altına kadar geriledi.

MicroStrategy kayıplarda başı çekiyor

Bitcoin varlıklarının toplam değeri şu anda 1 milyar doları aşan kayıplarla 3 milyar dolar civarında. Ancak, tüm piyasa çalkantılarına rağmen, CEO Michael Saylor şirketi kesinlikle etkilenmediğini belirtti.

Son röportajı sırasında, şirketinin asla Bitcoin satmayacağını ve hatta tepeden satın almaya devam edeceğini söyledi. Ayrıca, Bitcoin fiyatının önümüzdeki on yılda bir milyona çıkacağına dair çok güçlü bir inancı var.

MicroStrategy, kripto ile ilgili hisse senetlerinde ölümcül satışlara yol açtı

Kripto tabanlı şirketler, Pazartesi günkü Wall Street’teki ticaret seansında ciddi bir darbeyle karşı karşıya kaldı. MSTR hissesi %25 gibi şaşırtıcı bir düşüşle Pazartesi günkü işlem seansını 152$’da bitirdi. Tüm kripto hisse senetleri bozgununun lideri MicroStrategy oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.