Madencilik Şirketi White Rock Management ABD’de Faaliyete Geçti

Bitcoin madencilik şirketleri, kripto para birimlerinin hız bir şekilde benimsenmesi ile beraber faaliyetlerini sınır ötesine genişletmeye başladı. Son olarak Bitcoin madencilik şirketi White Rock Management, ilk madencilerini ABD’deki Houston, Teksas’ın kuzeyindeki bir tesiste görevlendirdi.

White Rock Management Artık ABD’de de Faaliyet Gösteriyor

İsviçre merkezli Bitcoin madencilik şirketi, White Rock Management madencilik operasyonlarını güçlendirmek için doğal gazın yakalanmasında uzmanlaşmış mobil veri merkezi sağlayıcısı NGON ile ortaklık kurdu.

Bunun yanında bu tür madenciliği çevreye duyarlı bir seçenek olarak sınıflandırıyorlar çünkü şebekeden güç almak yerine boşa harcanacak fazla doğal gaz kullanıyorlar. White Rock Management’ın hesaplamalarına göre, megavat başına yaklaşık 82 milyon fit küp doğal gazı geri dönüştürüyor.

White Rock Management CEO’su Andy Long konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

“Brazos Vadisi madeni, Teksas’ta aktif petrol kuyularından elde edilen yan ürün doğal gazını kullanacak ve atıkları güvenilir, şebeke dışı bir enerji kaynağına dönüştürecek, planladığımız birkaç şebekeden bağımsız tesisin ilki.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.