Madenciler, Türev Borsalara Büyük Miktarda Para Yatırıyor

Son zamanlarda kripto piyasasında oldukça konuşulan konuların arasında Bitcoin madenciliği yer alıyor. Kripto paraların düşüş yaşanmasından en çok etkilenen topluluklardan olan Bitcoin madencileri, son zamanlarda türev borsalarına büyük miktarlarda para yatırıyor.

Bitcoin Madenci Rezervi, Değer Kaybetti

Zincir üstü veriler, Bitcoin madencilerinin son zamanlarda türev borsalara büyük miktarlarda para yatırdığını gösteriyor. Bir CryptoQuant gönderisine göre, son iki hafta içinde madenci cüzdanlarından yapılan para çekme işlemleri toplamda yaklaşık 4,3 bin BTC‘ye ulaştı.

Tüm madencilerin cüzdanlarında bulunan toplam Bitcoin miktarını ölçen bir gösterge olan madenci rezervinin değeri arttığında, madencilerin cüzdanlarına kripto para aktardığı anlamına gelir. Bu da kripto paralar için bir yükselişin gösteresi olabilir.

Öte yandan gösterge, madencilerin paralarını geri çektiklerini gösteriyor. Grafikte görüldüğü üzere Bitcoin madenci rezervi son birkaç hafta içinde değer kaybetti.

Glassnode, Bitcoin madenciliğinden elde edilen gelirlerin tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana yüzde 56 düştüğünü belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.