LUNA 2.0 Alan Hintli Yatırımcılar Yüzde 30 Vergi İle Karşı Karşıya

Geçtiğimiz ayın belki de en dikkat çekici konularından biri olan Terra (LUNA) krizi ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Bu kez Hintli yatırımcıları etkileyecek bir hamle söz konusu. Bloomberg‘ün haberine göre; Hindistan’da airdrop yoluyla alınan LUNA 2.0 tokenları için yüzde 30 vergi ödenecek.

Hintli Kripto Para Yatırımcılarına LUNA 2.0 Vergi Hamlesi

Bilindiği üzere kayıp yaşayan kullanıcılardan şartları uyanlar için bir LUNA 2.0 airdrop etkinliği yapılmıştı. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Hintli yatırımcılar da LUNA 2.0 airdrop etkinliğinden faydalanmıştı. Çıkan habere göre ülkenin vergi kanunları, bu duruma ciddi bir sınırlama getiriyor. Ülkede uygulanan vergi kanununda geçen ve kanunun kayıpların herhangi bir kazançla dengelenemeyeceğini emretmesinden dolayı airdrop yoluyla aldıkları LUNA 2.0 için yüzde 30 vergi ödemek zorunda kalacak. 

Son olarak belirtmek gerekirse Hindistan hükümeti, kripto varlıkların etkin vergi idaresi ve tanımında bazı değişiklikler yaptıktan sonra 1 Temmuz’dan önce bir dizi yönerge yayınlamayı planlıyor. Bunun yanında kripto para borsası CoinSwitchKuber’ın kripto para piyasası için ilk Hindistan rupisi tabanlı endeksi başlattığını da belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.