Kripto Hedge Fonları, Piyasaya Rağmen Kriptoya Yatırım Yapıyor

PwC’nin bu hafta başlarında yayınlanan 4. Yıllık Küresel Kripto Hedge Fon Raporu 2022‘ye göre; kripto para sektöründeki oynaklık, daha geleneksel hedge fonlarının kriptoya yatırım yapmasını engellemedi. Bununla beraber çıkan sonuçlara göre; kripto varlıkların kabul görmesiyle daha fazla uzman kripto fonu oluşturuluyor .

Kripto Hedge Fonları, Kripto Yatırımlarına Devam Ediyor

Ankete katılan geleneksel hedge fonlarının yüzde 38’i, bir yıl önceki yüzde 21’den dijital varlıklara yatırım yapıyor. Uzman kripto hedge fonlarının sayısının dünya çapında 300’den fazla olduğu tahmin ediliyor ve bu fonların yaratım hızı son iki yılda hızlanıyor.

PwC Amerika Birleşik Devletleri’nde küresel finansal hizmetler lideri John Garvey, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Terra’nın son çöküşü, dijital varlıklardaki potansiyel riskleri canlı bir şekilde gösterdi. Oynaklık olmaya devam edecek, ancak piyasa olgunlaşıyor ve bununla birlikte sadece çok daha fazla kripto odaklı hedge fonları ve daha yüksek AuM değil, aynı zamanda kripto alanına giren daha geleneksel fonlar da geliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.