Kripto Cüzdanı Edge, Gizlilik Odaklı Mastercard’ını Yayınladı

Sahip olduğu Edge isimli kripto para cüzdanıyla aynı ismi taşıyan Edge isimli şirket, KYC ya da kişisel bilgi olarak tanımlanan bilgileri gerektirmeyen yeni Mastercard’ını piyasaya sürdü.

Edge, Gizlilik Odaklı Mastercard’ını Duyurdu

Edge, kullanmak için KYC’ye gerek duymayan yeni bir kart piyasaya sürdü. Confidential Mastercard isimli kart, isim, telefon numarası ya da e-posta gerektirmiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edge CEO’su Paul Puey, “Edge’in içinde yaklaşık 15 saniye içinde sanal kart oluşturabilirsiniz” dedi. Puey, ayrıca bunun için isim, telefon numarası, e-posta ya da fiziksel adrese ihtiyaç olmadığını da sözlerine ekledi.

Kart için gizlilik kilit bir öneme sahip. Ancak Puey, Mastercard‘ın arkasındaki tanımlayıcı ilkenin ekonomik güçlendirme olduğu söylüyor. İnsanların herhangi bir nedenle banka hesabı açtıramadığına değinen Puey, yeni kartın bu soruna da çözüm olacağını düşünüyor.

Kart sadece Bitcoin‘i de desteklemeyecek. ABD’deki kullanıcılar alışverişlerinde Edge Mastercard’ları ile Bitcoin Cash, Dogecoin, Litecoin ve Dash kullanabilecek.

Kartın günlük harcama limiti 1.000 dolar seviyesinde. 20 dolar ödeyen kullanıcılar fiziksel kart da sipariş edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.