Konvoy Ventures, Web3 Oyunları için 150 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Web3 teknolojisinin gelişmesi ile beraber bu alandaki çalışmalar artış gösteriyor. Son olarak elde edilen bilgilere göre; girişim sermayesi şirketi Konvoy Ventures, Web3 ve Blockchain tabanlı oyunları hedefleyen oyun yatırımı için 150 milyon dolarlık yeni bir fon duyurdu. 

Konvoy Ventures’dan Web3 Oyunları için 150 Milyon Dolarlık Fon

Konvoy Ventures, Web3 ve Blockchain tabanlı oyunları hedefleyen oyun yatırımı için 150 milyon dolarlık yeni fon başlattığını duyurdu. 

Yapılan basın açıklamasına göre, fon aynı zamanda eğitim ve sağlık gibi sektörlerin kesişim noktasındaki oyun platformlarına ve şirketlere de bakacak. Coğrafi olarak fon, Asya ve Latin Amerika’daki erişimini genişletirken ABD, Avrupa ve Afrika’ya odaklanmaya devam edecek. 

Bununla beraber şirket, oyun endüstrisinin gelişmesinden yararlanmayı düşünüyor. Ayrıca konu ile ilgili olarak yönetici ortak Jackson Vaughan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu yeni fon, yalnızca ek coğrafi bölgelere değil, aynı zamanda yeni şirket ve teknoloji türlerine de odaklanmamıza izin verecek. Fon I’in lansmanından bu yana büyümemiz ve sektör üzerindeki etkimiz, bir parçası olmak için olağanüstüydü ve dünyanın benzeri görülmemiş bir bozulma yaşadığı bu dönemden öğrenilecek bir ana şey varsa, önümüzde çok büyük bir fırsat olduğudur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.