Kenya’da Bitcoin Madenciliğinin Gücü Artırılacak

Bitcoin madenciliği faaliyetleri ülkelerde büyümeye devam ediyor. Kenya’da faaliyet gösteren ve ülkenin en büyük enerji üretim şirketi olan KenGen, ülkede artan Bitcoin Madenciliği faaliyetleri için daha fazla güç sunacağını açıkladı.

KenGen, ülkede artan Bitcoin madencilik faaliyetlerine daha fazla enerji sağlayabilmek için jeotermal enerji sağlamayı planladığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Afrika’da gelişen Bitcoin madenciliği faaliyetleri göz önüne alındığında Kenya’daki Bitcoin madencilik çalışmalarını için KenGen olarak daha fazla enerji sunmayı planlıyoruz.”

Şirket tarafından yapılan açıklamada ayrıca ülkedeki Bitcoin madenciliğin yürütüleceği yeni bir alan belirledi. Bu alan ülkenin başkenti Nairobi’den 123 kilometre uzaklıkta bulunan bir yerde bu işletmelerin kurulması. Şirket Bitcoin madencilik faaliyetleri yapan işletmeleri bir bölgeye toplayarak, daha sağlıklı enerji aktarımı sağlanabileceğini düşünüyor. KenGen açıklamasında, Bitcoin madenciliği yapacak işletmelere sağlanacak gücün jeotermal enerjiden karşılanacağını ve bu modelde Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’un örnek alınacağını belirtti. Şirket açıklamasında ayrıca şimdiye kadar 863 MW’lık bir jeotermal kapasite kurduğunu da dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.