Hindistan İcra Müdürlüğü, Kripto Borsalarını Sorgulamaya Başladı

Hindistan, son zamanlarda kripto para piyasasında sıkça gündeme gelmeye başladı. Piyasada, uyguladığı sert adımlarla bilinen Hindistan bu kez kripto borsalarını sorgulamaya başladı.

Hindistan, Kripto Borsalarını Sorguluyor

Hindistan’ın İcra Müdürlüğü (ED), döviz kurallarının olası ihlallerini araştırmak için Hintli kripto borsalarını sorgulamaya başladı.

Kara para aklama ve döviz yasalarının ihlallerini soruşturmakla görevli olan Hindistan İcra Müdürlüğü, ülkedeki döviz ihlallerine yönelik soruşturmanın bir parçası olarak Hindistan‘da faaliyet gösteren kripto para şirketlerinden konuyla ilgili daha fazla ayrıntı ve belge göstermelerini istedi.

CoinDCX CEO’su Sumit Gupta, ED soruşturmalarının konuya ilişkin olarak işin nasıl çalıştığını anlamak için yapıldığını dile getirdi.

Bangalore merkezli kripto borsası CoinSwitch Kuber ise ED bildirimi aldığını doğrulayarak, “Çeşitli devlet kurumlarından sorular alıyoruz. Yaklaşımımız her zaman şeffaflık olmuştur. Kripto, çok büyük potansiyele sahip bir endüstridir ve tüm paydaşlarla sürekli etkileşim halindedir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.