Herkes kendi zararını konuşuyor: MicroStrategy’nin zararı ise akıllara zarar!

3 günlük çöküşün bilançosu yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Ağır bir yük bırakan kripto piyasası, yatırımcıların milyarlarca dolar kaybetmesine neden oldu. Bireysel yatırımcılar ise ne kadar zararda olduklarını hesaplama çalışıyor. Ancak burada zararın boyutunu ölçmek psikoloji olarak sizi daha da kötü yapabilir.

Kurumsal yatırımcıların bile zararda olduğunu düşünerek genel piyasa hareketlerini izlemek mantıklı olacaktır. Bireysel yatırımcıların daha çok altcoin tercihinden bulunduğunu düşünürsek, Bitcoin ve Ethereum takibi daha çok önemli.

MicroStrategy, yaklaşık 3.97 milyar dolar değerinde, ortalama 30.700 dolar fiyatla 129.218 BTC’ye sahip. Şirket şu anki düşüşle beraber ciddi bir zarara uğramış durumda.

Microstrategy, elindeki Bitcoin (BTC) miktarıyla ne kadar zararda olduğu merak ediliyor. Kurumsal şirket, BTC fiyatı son 24 saat içinde 25 bin doların altına düştüğü için %18 düşüşle 713 milyon dolar kayıp yaşadı. Bitcoin müjdecisi Michael Saylor liderliğindeki şirket henüz Bitcoin’lerinden hiçbirini satmadı. Ancak BTC fiyatı 21 bin dolara düşerse bir marj çağrısı ile karşı karşıya kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.