FTX, Yükseltme için BEP20 Ağındaki İşlemleri Askıya Aldı

Blockchain sektörünün gelişimi ile birlikte projeler ağlarını sık sık güncellemeye devam ediyor. Bu güncellemeler genellikle performans ve verimlilik artırımı olurken güvenlik odaklı yükseltmeler de oldukça sık yaşanıyor. Bu güncellemeler sırasında ise borsalar işlemlerin aksamaması için işlemleri askıya aldıklarını duyuruyorlar. Son olarak FTX de benzer bir şekilde bağındaki para yatırma ve çekme işlemlerini geçici bir süreliğine askıya aldığını açıkladı.

FTX, BEP20 Ağındaki Yatırma/Çekme İşlemlerini Geçici Olarak Durdurdu

9 Haziran tarihinde BNB Chain tarafından duyurulan verimlilik odaklı Euler yükseltmesi, 18.907.621. blok üzerinde ana ağa entegre ediliyor. Tüm Node’ların yazılım sürümlerini V1.1.11’e yükseltmesi beklenirken kripto borsaları da hazırlıklarını yapıyorlar.

BEP20 Euler Yükseltmesi Neyi Amaçlıyor?

BNB Smart Chain Mainnet’inde kısa bir süre içerisinde hayata geçecek olan Euler yükseltmesi, adını İsviçtreli matematikçi Leonhard Euler’dan alıyor. Grafik teorisi ve topolojinin kurucularından biri olarak kabul edilen fizikçi, bu ağa adını vererek bir kez daha anıldı. Yükseltmenin içeriğinde ise yeni bir doğrulayıcı modülü geliyor. Ağın aktivitesini ve sağlamlığını iyileştirmek için aday doğrulayıcıları olarak adlandırılar bu Node’lar, yedek doğrulayıcılar olarak hazırda bekleyecek. Herhangi bir ağ takılmasında bu Node’lar blok üretecek ve eksiklikleri giderecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.