FTX Popüler Yatırım Uygulaması Robinhood’u Satın Almak İstiyor İddiası

Kripto para türev borsası FTX, iddiaya göre milyonlarca kişiyi Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Dogecoin (DOGE) ile tanıştıran popüler alım satım uygulaması Robinhood Markets’ı satın almak istiyor.

Konuyla ilgili kişileri kaynak gösteren Bloomberg haberine göre FTX, Robinhood’u satın alma konusunda şirket içi müzakereler düzenliyor. Henüz satın alma yönünde bir karar çıkmasa da, FTX’in bu işi ciddiye aldığı söyleniyor. Bloomberg’in kaynakları FTX’in henüz Robinhood’a bir teklif ile gitmediğine ve karardan vazgeçebileceklerine açıklık getirdi.

FTX, kripto kışına rağmen büyümesini yavaşlatacak gibi gözükmüyor. Milyarder Sam Bankman-Fried’ın yönetimindeki borsa, geçtiğimiz günlerde Bitcoin kredi platformu BlockFi’a 250 milyon dolar maddi yardımda bulundu. FTX, ay başında ise Kanada merkezli kripto para platformu Bitvo’yu henüz açıklanmayan bir miktara satın almak için anlaşma imzaladı.

Diğer kripto şirketlerinde görülen işten çıkarmalara rağmen, FTX personel sayısını azaltmayacağını doğruladı. Bankman-Fried, 6 Haziran tarihli gönderisinde borsanın öngörülebilir gelecekte büyümeye devam edeceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.