Ethereum (ETH) Adres Sayısı Rekor Kırdı

Kripto para piyasalarındaki düşüş sonrası 1.000 dolarlık önemli destek seviyesini test eden Ethereum (ETH), boğaların mücadelesi ile yeniden 1.100 doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak yaşanan bu dalgalanma, Ethereum adres sayısına yaramışa benziyor. Öyle ki bu dalgalanmada Ethereum adreslerinin sayısı rekor kırdı.

Ethereum (ETH) Adres Sayısı Hızla Artıyor

Blockchain odaklı analiz şirketi Glassnode verilerine göre, 7 günlük hareketli ortalamaya dayalı olarak kayıttaki Ethereum adreslerinin sayısı 38.6 milyonun üzerinde çıktı. Bu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koyuyor. Bu yükselişin geçtiğimiz haftalarda ve özellikle son birkaç günde ETH fiyatındaki önemli düşüşün ardından gelmesi ise dikkat çekti.

Diğer taraftan bu Ethereum adres sayısının seçilen dönem boyunca kripto para biriminin üzerinde olduğu roller coaster nedeniyle de artmış olabileceğini belirtmemizde fayda var. Diğer taraftan geçtiğimiz gün açıklanan Fed faiz artırım kararı, piyasalara oldukça olumlu yansırken kripto sektöründe de önemli bir atılımı tetikledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.