DeFi Protokolü Inverse Finance Saldırıya Uğradı

DeFi sektörünün hızla gelişmesi ile birlikte bu alandaki hack saldırıları da çoğalmış durumda. Son olarak DeFi protokolü Inverse Finance, 1.2 milyon dolarlık kayıpla sonuçlanan saldırıya uğradı.

Inverse Finance Saldırıya Uğradı! 1.2 Milyon Dolarlık Kayıp

Inverse Finance, bugün bir bir saldırıya maruz kaldı. Zincir üstü verilere göre saldırı, Bitcoin (BTC) kullanarak gerçekleştirildi. Çalınan varlıklar arasında ise 53 BTC ve 100.000 USDT bulunduğunu belirtelim.

DeFi protokolü Inverse Finance konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

“Inverse, bu sabah DOLA’nın para piyasamız Frontier’den kaldırıldığı bir olayın ardından borçları geçici olarak duraklattı. Olayı araştırıyoruz, ancak hiçbir kullanıcı fonu alınmadı veya risk altında değildi. Araştırıyoruz ve yakında daha fazla ayrıntı sağlayacağız.”

Bunun yanında borç alma işlemlerini geçici olarak duraklattığını söyleyen ekip ayrıca olayı araştırdıklarını belirtti. Son olarak benzer bir durum da Layer 1 Elrond ağı da gerçekleşmişti. Layer 1 Elrond ağı, 1,65 milyon dolardan fazla token ile saldırıya uğradı. Söz konusu saldırı sonrasında EGLD tokeninde yüzde 95’lik büyük bir düşüşe neden olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.