Brezilyalı Kongre Üyesinden, Bitcoin’i Ödeme Aracı Olarak Tanıyan Tasarısı

Kripto paralar son dönemde birçok ülkenin odağı haline gelmiş durumda. Ülkemizde de kripto para yasa çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, bir adım da Brezilya’dan geldi. Brezilya‘dan kripto para birimleri ile ilgili olarak yeni hamleler geliyor.

Brezilyalı Kongre Üyesi, Bitcoin Yasa Tasarısı

Kripto para piyasası düşüş eğiliminde olmasına rağmen, kripto para birimleri daha popüler hale geliyor. Özellikle bazı ülkeler onları resmi olarak ödeme aracı olarak kabul etmek istiyor. Son olarak Bitcoin‘in bir ödeme aracı olarak tanıyan yasa tasarısını Federal Milletvekili Paulo Martins, Brezilya Ulusal Kongresi üyelerine, ülkenin mevcut yasasını tamamlayacak ayrıntılı bir yasama önerisi sundu.

Federal Milletvekili Paulo Martins, Brezilya Ulusal Kongresi üyelerine konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

“Kripto varlıklar, para olmayıp, kendi ölçü birimleriyle, kriptografi kullanımı yoluyla ve dağıtık defter teknolojileri bağlamında elektronik olarak alınıp satılan, finansal varlık, değişim aracı veya ödeme, mal ve hizmetlere veya yatırıma erişim aracıdır”

Martins’e göre, yasa teklifi, kapsamlı akademik deneyime sahip uzmanlar tarafından ve Brezilya yüksek öğretim kurumu Fundação Getulio Vargas’ın (FGV) Vergi Araştırmaları Merkezi kapsamında Vergi Kanununda yapılan tekliflere dayanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.