BlackRock Yöneticisinden Umutlandıran Bitcoin Yorumu

Bitcoin (BTC) her ne kadar uzun bir sürenin ardından yeniden 20.000 dolar bandına düşse de Bitcoin’e olan destek devam ediyor. Son olarak ABD merkezli varlık yönetim şirketi BlackRock‘un Baş Yatırım Yöneticisi Rick Rieder, Bitcoin’in hâlâ dayanıklı bir varlık olduğunu düşündüğünü açıkladı.

BlackRock Yöneticisinden Bitcoin (BTC) Desteği

Lider kripto Bitcoin (BTC) son 1 yıl içerisinde değerinin yaklaşık olarak üzde 46’sını kaybetmiş durumda. 69.000 dolarlık değerli günlerinden uzaklaşan Bitcoin (BTC), 20.000 dolar bandına sıkışıp kalmış durumda. Bu durum kripto para piyasalarının 900 milyar dolara kadar gerilemesine neden olurken, trilyon dolarlık varlık yönetim şirketi BlackRock’un desteği hâlen devam ediyor.

BlackRock’un küresel sabit gelirli baş yatırım yöneticisi Rick Rieder Yahoo Finance Live’a verdiği röportajda kripto etrafında oluşturulan kaldıracın çoğunun hızla çözüldüğünü gözlemlediklerini belirtti:

Bitcoin ve kriptonun hala dayanıklı varlıklar olduğunu düşünüyorum. Bu dayanıklı bir iş, ancak etrafında nakit olarak çok fazla fazlalık vardı.”

Bitcoin için fiyatların bir sonraki nereye gideceğini tahmin etmenin zor olduğunu söyleyen Rieder, bu miktarda baskı altındaki varlıkların iyileşmeden önce genellikle aşağı yönlü olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.