Binance, Terra Yatırımında Ne Kadar Zarar Ettiğini Açıkladı

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in Terra yatırımlarındaki zararı belli oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Terra (LUNA) yatırımları hakkında açıklama yaptı.

Binance Terra Yatırımlarından 1.6 Milyar Dolar Zarar Etti

Kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), şirketin 2018 yılında Binance Labs yatırımının bir parçası olarak Terra’ya 3 milyon dolar değerinde yatırım yaptığını açıkladı. CZ açıklamasında, halka açık ve dokunulmamış bir kripto para cüzdanında tutulan ve yaklaşık 50 milyon adet olan Terra’dan (LUNA) bazı LUNA satın alımları yaptığını açıkladı. Binance CEO’su Binance’in Terra (LUNA) yatırımıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Terra (LUNA) alımı gerçekleştirdik ancak bu yatırımımızdan hiç para kazanamadık. Bugün bile teorik olarak 1.6 milyar dolarlık bir Terra (LUNA) kaybımız var ancak bu sorun değil.”

Terra Blockchain ekosisteminin kripto para birimi olan Terra USD (UST) ve Terra (LUNA) çöküşü pek çok kişinin yatırımlarını kaybetmesine neden olmuştu. Terra ekosisteminde yaşanan bu olay sonrasında Terra kurtarma planı Terra 2.0 kısa bir süre önce hayata geçmişti. Binance’in Terra 2.0’ı platformda desteklemesi de bazı yatırımcılar tarafından eleştirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.