Binance, Reuters’in Kara Para Aklama İddialarına Yanıt Verdi

Kripto para borsası Binance, dün Reuters tarafından kara para aklama iddialarıyla gündeme gelmişti. Binance, Reuters’in bu haberi ile ilgili açıklama yaparak, ortaya atılan iddiaların “kamuoyunu yanlış yönlendirmek” için ortaya atıldığını söyledi.

Binance İddiaları Reddetti

Binance tarafından yapılan blog gönderisinde, “verileri rastgele seçen, düzenleyicilerden uygun şekilde doğrulanamayan “sızıntılara” güvenen ve ün veya finansal kazanç için kripto parona kültürünce beslenen yazarları ve uzmanları görmezden gelmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Bunun yerine sadece gerçeklere bakın.” ifadeleri kullanıldı. Binance açıklamasında ayrıca geleneksel finans platformlarının, doğası gereği şeffaf olan kripto para ya da kripto para borsalarına göre çok daha kirli işlere sahip olduğunu belirtti. Borsa bununla birlikte Birleşmiş Milletler’in raporunda yer alan itibari paranın yüzde 2 ila yüzde 5 arasındaki miktarın yasadışı faaliyetlerde aktif olarak kullanıldığını belirtti.

Kripto para borsası Binance, son olarak Reuters ile gerçekleştirilen e-posta yazışmalarının tamamını sansürsüz bir şekilde yayımladı. Bu maillerin Reuters’ın Binance’i kara para aklamakla itham ettiği haber öncesinde gönderildiği ve Binance’in Reuters tarafından yöneltilen tüm sorulara eksiksiz bir şekilde yanıt verdiği görülüyor. Son olarak Binance, SEC’in BNB’nin menkul kıymet değeri taşıyıp taşımadığını incelediği bir dava ile karşı karşıya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.