Balinalar Geleneği Bozmayarak Bitcoin Düştükçe Satın Alıyor

Kripto para piyasası son haftalarda oldukça kötü bir dönemden geçiyor. Bitcoin (BTC) uzun bir sürenin ardından 20.000 dolar bandına düşerken, Ethereum (ETH) 1.000 doların altına düşmemek için savaş verdi. Lider ikilinin düşüşü doğal olarak altcoin’leri de etkiledi. Lider kripto Bitcoin (BTC) ATH seviyesinden uzaklaştı ancak kripto balinalar her zaman olduğu gibi düşüşleri yine fırsat bildi.

Bitcoin Düşüyor, Balinalar Satın Alıyor

Kripto dünyasının en gizemli ve en dikkat çeken aktörlerinden olan balinalar, kriptoların düştüğü dönemlerde büyük miktarlarda satın alım yaparken, yükseliş dönemlerinde satmaları ile ünlüler. Özellikle Bitcoin (BTC) konusunda oldukça tetikte olan balinalar, Bitcoin’in bu son düşüşünden oldukça yararlandı.

Örnek olarak dünyanın en büyük borsa dışı Bitcoin (BTC) balinası, aşağı yönlü fiyat hareketine rağmen Haziran ayında BTC satın almaya devam ediyor. BitInfoCharts verilerine göre balina, sadece bu ay 927 Bitcoin (BTC) daha satın aldı. Adres, 7 Haziran’da 300 BTC satın aldı, 9 Haziran’da 500 BTC sattı ve ardından 13 Haziran’da 425, 14 Haziran’da 488 ve 15 Haziran’da 214 olmak üzere toplamda 927 Bitcoin’i cüzdanına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.