Axie Infinity’nin Ronin Köprüsü Yeniden Açılıyor

Kripto para sektöründe yaşanan en büyük saldırılardan birisinin mağduru olan Axie Infinity‘nin Ronin köprüsü, 625 milyon dolarlık bir saldırı sonrası yaralarını kapatmaya başlıyor. Daha öncesinde de birçok kurum ve kuruluşun yardımı ile kullanıcılarının zararlarını karşılamaya çalışan Axie Infinity, son olarak Ronin mobil cüzdanının yeni bir sürümünü yayınladı.

Axie Infinity’nin Ronin Köprüsü İşlemlere Yeniden Başlıyor

Ethereum Blockchain ağı üzerinde yer alan popüler play to earn oyunu Axie Infinity, işlem yoğunluğunu hafifletmek için Ronin köprü çözümünü kullanıyordu. Yaşanan yoğunluk sonrası yetkilendirilen bir anahtarın kapatılmaması ve sonrasında bu anahtarın da onayı ile birlikte 625 milyon dolarlık (173.600 ETH ve 25.5 milyon USDC) varlığın çalınması sonrası projenin arkasındaki şirket Sky Mavis Ronin’i işlemlere kapatmıştı.

Geçtiğimiz 3 ay içerisinde aktif bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyleyen Sky Mavis ve geliştirici ekibi, 28 Haziran itibarıyla Ronin köprüsünü yeniden işlemlere açık hâle getirdi. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık ERC20 ağındaki token bakiyesindeki değişikliklerle ilgili bildirimler alacaklar. Bununla birlikte ERC721 ağ token’ları (eşyalar, Arazi ve Arazi Öğeleri) görüntülemek için yeni bir arayüz ve doğrulama için de bir değişiklik eklendi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.