Argo Blockchain, 637 Bitcoin (BTC) Sattığını Açıkladı

Birçok kripto odaklı şirket yaşanan piyasa hareketliliği nedeniyle elinde bulundurduğu varlıkları satmaya başladı. Son olarak Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain‘den böyle bir hamle gedli. Argo Blockchain, Haziran ayında Bitcoin‘in 11 yıldaki en büyük aylık fiyat düşüşünü kaydettiğini gördüğü bir piyasa rotasını değiştirdi.

Argo Blockchain, Galaxy Digital’den Aldığı Krediyi Ödemek için BTC Sattı

Argo Blockchain, işletme maliyetlerini ve Galaxy Digital‘den bir krediyi ödemek için ortalama 24.500 dolardan 637 BTC sattığını açıkladı.

Bununla beraber kripto madencileri, ayı piyasasıyla birlikte gelirleri düştüğü için Bitcoin satıyor. Şirket, 2021’in dördüncü çeyreğinden bu yana aşağı yönlü riski sınırlamak için türevler kullandığını, risk ve hazine yönetimi içindeki yeteneklerini geliştirmek için tam zamanlı bir tüccar işe aldığını söyledi.

Yapılan açıklamaya göre; Haziran ayı sonu itibariyle, Londra’da listelenen Argo’nun Galaxy Digital ile ödenmemiş 22 milyon doları vardı. Şirket, yıllık kazanç raporuna göre Aralık 2021’de Bitcoin ile teminatlandırılmış 30 milyon dolarlık krediyi imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.